Reader Comments

Czesław Karkowski

by Luis Lai (2019-04-29)


Choroby spichrzeniowe glikogenu, czyli glikogenozy to zaburzenia metaboliczne, wynikające z nieprawidłowości enzymów uczestniczących w przemianie glukozy w glikogen oraz rozpadu glikogenu na glukozę. Opis: to serwis społeczności osób przewlekle chorych na takie schorzenia jak: łuszczyca, stwardnienie rozsiane czy toczeń. Strona umożliwia zapisanie się do grup wsparcia, prowadzenie własnego dziennika choroby oraz poznanie informacji skuteczności leków i postępach w leczeniu.
Nikt nie może mieć pretensji do nikogo, rolnictwo intensywne kraje jeśli pod wpływem religijnej wiary, medialnej propagandy lub „dobrych rad" księdza, eksperta onkologicznego bądź cioci Kloci zrobi coś głupiego, zaszkodzi sobie w dowolny sposób lub doprowadzi się do śmierci. Nie może mieć do nikogo pretensji, bo ostateczna decyzja należy do niego i sam ponosi za nią odpowiedzialność.
Czasem zdarza się że oko jest wybite a naczynia krwionośne poprzerywane - np. przez samo zwierzę które w szoku próbowało pozbyć się "ciała obcego" Krwotok może być groźny dla życia, trzeba go zatamować wpychając do uszkodzonego oczodołu np. jałowy gazik. Nie jest to nic miłego ale czasem ratuje życie szczególnie gdy zwierzę ma jeszcze jakieś dodatkowe źródło krwawienia.
Jasne liście lub z żółtymi paskami, a także zasychające i pokrywające się kalusem wierzchołki korzeni oznaczają zbyt niski poziom wilgotności. Częste zraszanie liści i korzeni oraz ustawienie doniczki na kamykach w podstawce z wodą zwykleprzywraca roślinie żywotność. Nie należy zraszać kwiatów, gdyż powoduje to powstawanie plam na płatkach.
Regularne jedzenie białego mięsa może przywrócić zdrowie. W tym samym badaniu naukowcy dowiedli, że częste jedzenie kurczaka i ryb oznacza spadek ryzyka tych chorób 25 proc. Można więc założyć, że w weekend możemy zjeść steka i burgera, jeżeli w dni powszednie będziemy sięgać po białe mięso.