Reader Comments

Polskie I Unijne Rolnictwo Poradzi Sobie Bez Dopłat Z Brukseli?

by Stella Magrath (2019-04-28)


W ramach konkursu „Małopolska Pszczoła" można starać się dotację na odbudowę populacji dzikich pszczół, działania związane z ochroną pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających, ochronę ich siedlisk oraz terenów stanowiących naturalne „pszczele pastwiska". Moja siostra jest weterynarzem pod Zamościem. Normą jest, że przychodzą hodowcy i biorą antybiotyki, od razu na kilogramy. Siostra zawsze chce najpierw zbadać i w ogóle zobaczyć chore zwierze, rolnictwo precyzyjne ale to nie jest norma - niektórzy weterynarze dają "na ładne oczy", byle sprzedać.

rolnictwo azjiAby zobaczyć która maciora jest w rui i je dodatkowo pobudzić - stosuje się zapach knura w sprayu albo (co jest najlepszym rozwiązaniem) przyprowadza się knura do macior aby mogły poczuć jego zapach i stać się napaloną, pohukującą lochą gotową do zapłodnienia (inseminacja lub naturalnie). Najlepiej przeprowadzać inseminację w obecności knura.

Nieruchomościami rolnymi w Polsce są bowiem „nieruchomości, które są lub mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, nie wyłączając produkcji ogrodniczej, sadowniczej i rybnej".

Pamiętaj, że pośpiech jest złym doradcą - podjęta decyzja powinna być świadoma i opłacalna. Koniecznie weź pod uwagę wszelkie warunki, które musisz spełniać jako kredytobiorca. W zależności od banku i oferty będą one inne. Kredyt, a przede wszystkim warunki spłaty, zawsze dopasowuj do swoich indywidualnych możliwości. Weź pod uwagę potencjalne przychody, które przynosi Ci gospodarstwo i wykonaj odpowiednie kalkulacje.

Rosnące zużycie tworzyw sztucznych w rolnictwie pozwala osiągać wyższe plony, poprawia jakość żywności i zmniejsza ślad ekologiczny produkcji rolniczej. Nie tylko stała się możliwa uprawa warzyw i owoców niezależnie od pory roku, ale zwykle produkty te mają lepszą jakość niż uprawiane na polu.